Bionigree, specjalistyczna odżywka głęboko nawilżająca włosy i skórę głowy

Skoro już czapki zdjęliśmy z głów, przydałoby się aby nasza czupryna wyglądała zdrowo. W tym celu postanowiłam sprawdzić nietypową jak dla mnie odżywkę, bo polecaną zarówno do włosów jak i skóry głowy. Mówię tu o odżywce Bionigree z ekstraktem z czarnej porzeczki. Jak ten specyfik zadziałał na moją skórę? Zaraz Wam odpowiem.

SKŁAD:
MOJA OPINIA:

Zacznę od tego, że Bionigree to polska marka, która produkuje naturalne, specjalistyczne  kosmetyki do włosów i skóry głowy, w skład których wchodzi przede wszystkim ekstrakt z czarnej porzeczki.
Produkty Bionigree możemy spotkać u trychologa, w gabinetach kosmetycznych, fryzjerskich czy SPA.
Odżywka ma za zadanie nawilżyć, odbudować i odżywić skórę głowy oraz włosy, zwłaszcza te problemowe, zniszczone zabiegami kosmetycznymi.

Używając pierwszy raz tego produktu, najpierw zdziwiłam się jego rzadką konsystencją. Choć okazało się, że taka konsystencja ułatwia rozprowadzenie odżywki na skórę głowy.
Kolejnym zdziwieniem była reakcja mojej skóry głowy na aplikację odżywki, a mianowicie poczułam lekkie pieczenie i grzanie. Co prawda producent informował na opakowania, że taka reakcja skóry jest całkiem normalna, jednak wywołało to u mnie małe zaskoczenie. Oczywiście wszystko po chwili ustąpiło.

Odżywkę stosujemy aplikując ją na świeżo umytą skórę głowy i włosy, a następnie czekamy około piętnaście minut, aby ją zmyć. Po tym zabiegu zarówno włosy jak i skóra głowy są bardzo nawilżone. Co, więcej skóra  po użyciu tego specyfiku wydaje się być  ukojona i uspokojona. Jak dla mnie jest to świetny produkt, gdyż posiadając skórę suchą, często mam problemy z miejscowymi przesuszonymi i swędzącymi"plamkami", a ta odżywka te problemy skutecznie niweluje.

Zapach produktu jest bardzo przyjemny i naturalny. Wyczuwam w nim woń słodkich kwiatów.
Odżywka możemy nabyć w cenie 64zł za 200ml produktu.

Uważam, że odżywka Bionigree to całkiem dobra inwestycja, gdy mamy problemy z naszą czupryną i chcemy by wyglądała jak najlepiej i zdrowo.


OCENA:

5+/6


Komentarze

Popularne posty